Menu

Wnętrze ze smakiem

Aranżacje wnętrz, porady inspiracje.

Łącko

iza.rokitna

Jazowsko

Niedaleko południowego brzegu dużego jeziora Wicko (1058 ha) rozciąga się wioska Łącko.

W zbudowanej na planie koła wiosce stoi późnogotycki kościółek Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, wzniesiony z kamienia i cegły w XVI w. Budowlę, otoczo­ną przez wiekowe lipy uznane za pomniki przyrody, wień­czy strzelista wieża z wysokim spiczastym hełmem z gontu. Zachowało się barokowe wyposażenie świątyni. Na pobli­ski cmentarzyk prowadzi gotycka bramka.

283016

Jak głosi legenda. Bogusław X, późniejszy władca Pomorza Zachodniego, wychował się w wiejskiej chacie. Matka zamierzała otruć syna, bo zajmował jej za dużo czasu, a kochanek ochmistrz bardzo się niecierpliwił, gdy musiał na nią czekać. Chłopca uratował chłop z Łęcka.

zdjecie60022346120111002jeziorolackie

—--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polecam jak układać nierówne płytki

Układ trawienny - przełyk

iza.rokitna

images

Przełyk łączy gardło z żołądkiem. Wyróżniamy w nim trzy odcinki: szyjny, piersiowy (najdłuższy) i brzuszny (najkrótszy). Przełyk jest rurą mięśniową pokrytą z zewnątrz luźną tkanką łączną, a od wewnątrz wysłany błoną śluzową. Długość przełyku wynosi około 25 cm. Średnica jego jest zmienna w zależności od wypełnienia jej treścią lub gazami. W przełyku obserwuje się trzy fizjologiczne przewężenia, w których mogą się zatrzymywać (utkwić) połknięte ciała obce. Są to również miejsca szczególnie narażone na oparzenie w przypadku wypicia płynów (substancji) żrących. Przewężenia te umiejscowione są następująco: pierwsze w miejscu przejścia gardła w przełyk, drugie — na wysokości rozwidlenia tchawicy i trzecie — przy przejściu przez przeponę.

Twardy gres

iza.rokitna

galerievenishalconLOOKPERLAPAV11400x600

Coraz większą furorę robi gres. Z powodzeniem może imitować inne naturalne materiały, będące nieraz o wiele droższe. W tej chwili we wszelkich rankingach sprzedaży przewodzi gres porcelanowy. Najlepiej zastosować go w kuchni. Charakteryzuje się dość małym wskaźnikiem nasiąkliwości. W przeciwieństwie do gresu naturalnego, gres porcelanowy wolny jest od wszelkich zabrudzeń. W trakcie produkcji uzyskuje się czystą jednolitą barwę gresu. W przypadku gresu naturalnego oferta kolorystyczna jest zdecydowanie uboższa. Dużym minusem jest to, że o wiele trudniej usuwać z płytek ceramicznych mechaniczne uszkodzenia. Bardzo inwazyjne plamy mogą być trudne do wyzbycia się. Co najważniejsze gres jest jednym z niewielu materiałów za pomocą, których można produkować płytki wielkoformatowe. Płytki ceramiczne raczej nie mogą osiągać tak dużych kształtów jak płytki gresowe. Taka jest specyfika gresu, jest to materiał o wiele twardszy od płytek ceramicznych a przez to o wiele bardziej wytrzymały. Warto więc zainteresować się kupnem płytek gresowych, jeśli marzą nam się duże płytki.  Polecam program do kosztorysowania.

 

1351864827

 

greswkuchni_1836886

 

dryriveropoczno

Więcej na  http://ukladamkafelki.blox.pl/2015/10/Udane-zakupy-plytek-podlogowych.html

 

Kominki do małych salonów

iza.rokitna

Kominki są uważane za doskonałą ozdobę każdego salonu. Pozwalają uzyskać we wnętrzu poczucie ciepłej, rodzinnej atmosfery, szczególnie w czasie długich zimowych wieczorów. Oprócz swoich walorów dekoracyjnych mogą być także bardzo dobrym źródłem ciepła. Jeśli chcemy, aby w naszym domu znalazł się kominek, powinniśmy zdecydować jaki rodzaj obudowy będziemy chcieli w nim zastosować. Do małych pomieszczeń i do domów, w których są małe dzieci, najlepszym wyborem będą kominki posiadające obudowę izolacyjną. Dzięki zastosowaniu materiałów izolacyjnych odpornych na działanie wysokiej temperatury, charakteryzują się niską przewodnością termiczną, a także małą akumulacją ciepła. Dzięki temu sprawdzają się bardzo dobrze, już w przypadku projektowania tzw. zimnej obudowy kominka. W tym przypadku materiał izolacyjny umieszcza się pomiędzy wkładem kominowym, a ścianą, co ogranicza do minimum przepływ ciepła, a pomieszczenie nie jest narażone na dodatkowe nagrzewanie. Unikniemy w ten sposób poparzenia się, a także przegrzania pomieszczenia.

architektwnetrzprojektsalonuikominka

 

bm_offwhite_10_male

 

0_07ce9f0f5c0317be6504a3589edacad5b96e28bd

 

13680866327112

© Wnętrze ze smakiem
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci